Висока, мај 2022.

Пролећни радови

Засађен стакленик и посејан врт

Пролеће је време када се у врту и стакленику школе у Висоци сеје и сади, а у шуми и по ливадама убира лековито биље и печурке. Осушен је цвет зове и глога, коприва, а стиже кантарион и хајдучка трава. Година је била подесна за прикупљање и сушење вргња. У стакленику су посађени парадјз, паприка, чери и лубеница.

Копање
Садња

Ђачка задруга "Звончић" је од Банке семена старих сорти "Зрно", која чува аутохтоне сорте воћа, поврћа и житарица од нестанка, из Паштрића код Мионице, добила двадесетак врста семена пасуља, паприка, боба, тикава ... које је, иако са малим закашњењем, посејано у врту у Висоци.

Орање
Сејање старих сорти
Садња

Предстоји одржавање врта лековитог и зачинског биља: дивљег и зачинског оригана, тимијана, питоме нане, матичњака, ехинацее и линцуре.
  Почетком јесени и нове школске године стићи ће и плодови.